Yatırım

Altın Hesabı Açmak için En Avantajlı Bankalar Listesi

Altın Hesabı Açmak için En Avantajlı Bankalar Listesi

Altın hesabı açmak… Altın her zaman karlı bir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Bu şekilde yatırım yapmayı düşünenler, fiziksel altın alabildikleri gibi, bankaların altın hesapları ile de son zamanlarda birikimlerini dijital ortamda daha güvenli ve çalınma riskine karşı önlem amaçlı olarak, bankaların altın hesaplarını tercih ediyorlar. Bankacılık hizmetlerinde altın hesaplarının açılması ile birlikte yatırım yapmayı düşünen insanlar artık altınlarını yastık altında değil, daha güvenli bir ortam olan bankaların altın hesaplarında tutarak yapıyorlar.

Altın Hesabı Açmak

Bununla ilgili her banka, yatırımcısına veya müşterisine farklı seçeneklerde hizmetler sunmakta. Yakın bir zamanda altın hesabı açmak gibi bir niyetiniz varsa, ve yatırımlarınızı nasıl değerlendirmeniz gerektiği ile ilgili kafa karışıklığı yaşıyorsanız, sizler için hazırladığımız bu yazımızda, altın hesabı ile ilgili yatırımlarınızı değerlendirebileceğiniz fırsatlardan bahsedeceğiz.

İlk olarak hangi bankanın daha avantajlı bir uygulama hizmeti sunduğu ile ilgili genel bir sıralama yapalım. Yapacağımız sıralama bankaların en son güncel verilerini içermektedir.

 

Türkiye Finans Bankası TFX Target uygulaması

TFX Target uygulaması ile Türkiye Finans Bankası, haftanın 5 günü 24 saat boyunca altın alım satım işlemlerini yapmayı sağlıyor. Diğer bankalara oranla Türkiye Finans Bankası, makas aralığı oldukça düşük olan uygulama sayesinde hesabınıza eş zamanlı olarak hizmet veriyor. Bu sayede para aktarımı gibi zaman kaybettiren detaylarla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Bununla birlikte uygulama üzerinde belirli miktarlarda gram altın için belirli bir fiyat yazıldığında, altının an itibarıyla o fiyat aralığına düştüğü anda otomatik olarak alım işlemi yapabiliyor. Yani Aslında bir nevi otomatik alım veya satım talimatı vermiş oluyorsunuz. Bu yüzden bu uygulama diğer uygulamaların hizmet kalitesi olarak bir adım önüne geçiyor.

Ziraat Bankası altın hesabı açmak

Türkiye’nin çok uzun zamandan beri köklü bir bankası olan Ziraat Bankası, yatırımcılarına ve müşterilerine vadeli ve vadesiz altın mevduat hesabı açmalarına imkan veriyor. Açmak istediğiniz mevduat hesabında Ziraat Bankası sizlerden komisyon ücreti almıyor. Fakat gram altın alıp satmak istediğinizde ise komisyon alıyor.

Kuveyt Türk altın hesabı

Türkiye’deki büyük katılım bankalarından birisi olan Kuveyt Türk, yatırımcılarına hesaplarında bulunan altınları fiziki olarak çekme imkanı sunuyor. Bu özelliği sağlayan Türkiye’deki tek banka olan Kuveyt Türk, ATM’den dahi çeyrek altın çekme hizmeti sağlıyor. Bir diğer önemli hizmeti ise, altın kuru belirli bir seviyeye geldiğinde, otomatik olarak Türk Lirasına çevirerek hesabınıza aktarıyor. 4 farklı altın hesabı bulunan Kuveyt Türk, müşterilerine altın günleri gibi avantajlı fiyatlarla altın alım satışı da yapıyor. Tavsiyemiz bankanın güncel web sitesinden takip etmeniz olacaktır.

Albaraka altın hesabı açmak

Albaraka altın hesabı konusunda diğer bankalarda olduğu gibi altınları  1000/1000 saflıkta  işlem görüyor.

Müşterilerine cazip avantajlar sunan Albaraka altın hesabı açtığınızda yatırımcılarından yani müşterilerinden   herhangi bir komisyon veya ücret almıyor.

Vakıf Bank altın hesabı

Türkiye’nin köklü bankalarından birisi olan Vakıf Bank, altın hesabı konusunda Diğer bankalarla bazı benzer özellikler gösteriyor. Altınlarınızı düzenli alım satım talimatı verebiliyorsunuz. Belirli bir seviyeye geldiğinde, en düşük kurdan altınlarınızı alırken yine satmak isterken belirlediğiniz en yüksek seviyede altınlarınızı satarak, hesabınıza aktarıyor.

Garanti BBVA altın hesabı

Garanti Bankası müşterilerine vadeli ve vadesiz olmak üzere iki tür altın hesabı sunuyor. Vadesiz hesap işlemlerinde hesap açılış alt limiti  bulunmuyor. En az işlem limitinin ise, minimum 1 gram olduğunu söyleyebiliriz. Vadeli altın hesabı açmak istediğinizde ise en az 50 gram hesap açılış alt limiti bulunuyor.

Halk Bankası altın hesabı açmak

Halk Bankası da müşterilerine, vadeli ve vadesiz altın hesabı adı altında 2 tercih sunuyor. Vadesiz altın hesabı açmak için alacağınız altın 1 gram dan az olmamalı.

Vadeli altın hesabında ise 30 gün ile 400 gün arasında vadeli hesap açılabiliyor. Bunun için de Halk Bankası minimum En az 10 gram altın ile hesap açılışı alt limiti koymuş. Yine Halk Bankası altın hesabı açmayı 7 gün 24 saat üzerinden alım satım hizmeti vererek sağlıyor.

Altın hesabı almak isteyenler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda güncel banka kriterleri bu şekilde. Ancak sizler, güncel altın fiyatları üzerinden bankaların yapmış olduğu tarife değişikliklerini takip ederek, daha detaylı ve daha güvenilir bir şekilde yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bol kazançlı günler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu