Kredi

Araba Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler – 2021

Otomobil kredisi çekerken dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Bu konuda belirlenecek ilk husus aracınızın sıfır mı yoksa ikinci el mi olacağıdır. Sıfır araçlar için her marka kendi bünyesinde özel kampanyalar düzenler. Araç kampanyalarını aracın internet sitesinden kolayca takip edebilirsiniz. Aracın tüm özelliklerini fiyat tarifesini ve kampanyaları takip edebilirsiniz. 0 faizli uzun vadeli kredi imkânları sunmaktadır. % 0 faizli kredi adı altında tanıtımı yapılan finansman destekleri, sözleşmede dikkat edilmeyen birtakım maddelerden dolayı reel faizden daha fazla bir ücret talep edebilirler.

Otomobil Almak için Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeli

Kredi sözleşmesinin bütün detaylarına bakın. Ödeme yaparken ekstra masrafların olup olmadığına dikkat edin. Kredi vadelerine dikkat edin. İkinci el bir otomobil alacaksanız araç kredisi için doğrudan bankalara başvuru yapmalısınız. Belli bir gelire sahip ve kredi sicil notu iyi olan kişiler bankalardan kolayca kredi çekebilir. Ekonomik sıkıntı çekmemek için bütçe planınızı doğru bir şekilde yapın. Kredi taksitlerini öderken sıkıntıya düşmeyin. Taksit ödemelerinizde bütçenizin sarsacak durumları önceden hesaplayın.

Uzun vadeli kredilerden uzak durmaya çalışın. Bankaların araç kredisi faiz oranlarına otomobil kredisi hesaplama sistemi üzerinden ulaşın.
Araç kredisi başvurularında tüketicilerin karşılaştıkları en önemli sorunlardan birisi bankalar sigorta şirketini ve kasko sigortasının yaptırılması zorunlu kılar. Kendi belirledikleri şirketten kasko yaptırması durumunda daha düşük faizli kredi teklifi sunarlar.

Bankaların araç kredisi verirken, kasko yaptırılmasını şart koşma gibi bir kanuni bir hakları yoktur. Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Her sigorta şirketi aynı araç ve sürücü için farklı kasko teklifi sunar. Kredi çekmeyi düşündüğünüz banka daha düşük faiz oranlı kredi için kasko sigortası yaptırmanızı şart koşuyorsa, öncelikle bankadan söz konusu kasko sigortasının priminin ne kadar olduğunu öğrenip bir piyasa araştırması yapın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu