Maaş

Çocuk Bakıcı Ücretleri – 2021 – Çocuk Bakıcısı Ne Kadar Maaş Alır?

Bebek bakıcısı fiyatları Kadınlar Kulübü, Bebek bakıcısı Yorumları, Bakıcı fiyatları Kadınlar Kulübü, İkiz bebek Bakıcısı fiyatları, Yarım gün bebek bakım ücreti 2021

Çocuk bakıcısı, çocuklarınızı emanet edebileceğiniz kişidir. Halk arasında “dadı” da denilir. Bazı görevleri bulunmaktadır, çocuğun sağlığının tehlikeye girmemesi adına ev içinde hafif temizlik yapar. Çocuk için beslenme hazırlanması gereken durumlarda bu işi üstlenir. Çocuk okula gidiyorsa ev ödevlerine yardımcı olarak onu daha da eğitimli hale getirir. Çocuğun yaşı küçükse bezini değiştirir. Gün içinde gerektiğinde oyun oynayarak onunla eğlenir ve bulunduğu ortamı daha eğlenceli hale getirir. Son olarak gün bitiminde çocuğun gerekli temizliklerini yaparak, uyku haline uygun biçime getirmektedir.

Çocuk bakıcılığında alınan maaşlar merak edilmektedir. Bu maaşların miktarı bakıcının yatılı, yatılı olmayan, Türk ya da yabancı uyruklu olma kriterlerine göre değişiklik göstermektedir. Yatılı çocuk bakıcıları genellikle aylık 3 bin lira üzerinde maaş almaktadır. Yatısız olanlar ise 2 bin lira ile 3 bin lira arasında maaş kazanırlar. Yabancı bakıcıların sıkça tercih edilmesinin sebebi yabancı dil bilmeleridir. Bu kişilerin maaşları durumlara göre 7-8 bin liraya kadar çıkabilir.

Öncelik kural olarak işine zamanında gelmesi önemlidir. Anne ve babanın zamanında evden ayrılmaları için oldukça önemli bir kuraldır. İlk yardım eğitimi almış olması da gerekir. Aynı zamanda uygun giyim şekli oldukça sık aranan niteliklerdendir. Bakıcının kirlenmeyeceği, terlemeyeceği kıyafetler giymesine özen göstermesi gerekir. Son olarak çocukla beraber verimli ve kaliteli zaman geçirmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu