Kredi

Banka Dışında Kredi Veren Yerler, Banka Dışı Kredi Nasıl Alınır?

özel kredi veren kurumlar, banka dışı kredi nasıl alınır, ihtiyaç kredisi veren özel kurumlar, bireysel kredi veren özel şirketler, senetle kredi veren finans şirketleri, kredi veren vakıflar, bireysel kredi veren faktoring şirketleri, banka dışında kredi veren yerler iletişim

Bankalara yapmış olduğunuz başvurular sonucu krediniz çıkmıyor ise banka dışında kredi veren kuruluşlar para ihtiyacınızı karşılayabilir. Özellikle bankaların şartlarını takılan kişiler kredi notu, düzensiz ödeme yada daha önceki banka geçmişleri yüzünden bu firmalara yönelmektedir. Banka dışında kredi veren kurum yada kuruluşları sizin için inceledik.

Düzenli ödeme yapamayan banka müşterileri genel olarak kredi ürünlerini kullanamamaktadır. Düzenli ödeme yapabilir olmanıza rağmen bankalar ile çalışma geçmişiniz olmadığı içinde krediniz onay almaya bilir yada istediğiniz miktarda nakit alamayabilirsiniz.

Banka dışında kredi veren yerler aracılığı ile kredi kullanmak isteyen kişiler özel izin ile yetki almış olan kurum ve kuruluşlardan faydalanmak olacaktır. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri, POLSAN veya OYAK gibi kuruluşlar düşük faizli kredi imkanı sunmaktadırlar. Ayrıca KOSGEB de iş kurmak ya da işini büyütmek isteyenlere uygun koşullarda kredi imkanı sağlamaktadır.

Türkiye’de yasal düzenleme ile kredi ürünlerini kullandırabilme yetkileri finans kurumları ile bankalarda yer almaktadır. Kredi ürünü kullanmak isteyen kişiler de yasal şekilde bu kurumlardan faydalanabilirler. Kredi kullanımı yasal kurumlar üzerinden yapıldığından dolayı kredi çekmek isteyen kişilerin mağduriyetinin önüne geçilmektedir. Bankalardan ve yasal kredi veren yerler belirli faiz oranlarında işlem yapmaktadır. Yasal çerçeveler dışında ki yerlerden kredi başvurusu yaptığınız takdirde kendinizi riske atacağınızı en önemlisi de dolandırılma riskiyle karşı karşıya kalacağınızı unutmayınız.

Bu yasal yöntemlerin haricinde yasal olmayan şekilde kredi vermekte olan kişiler, kurumlar, kuyumcular, telefon satışı yapan yerler ve tefeciler bulunmaktadır. Tefeciler bankalardan çok daha yüksek faiz oranları ile borç verirken, bu borcu ipotek ya da senet gibi evraklarla da alacaklarını garanti altına almaktadır. Kişilerin bana kredi çıkmıyor feryadından faydalanan bu tarz kişi, kurum yada işletmeler geri ödemesi yüksek yada kişinin ödemeyeceği borçların altına sokabiliyor. Bu tarz yasal olmayan kişilerin verdiği borçlar yüzünden çıkan haberler sıkça medyada yayınlanmaktadır. Bu sebeple kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanmak için yasal yolları seçmesini öneriyoruz. Size kredi çıkmıyor ise mutlaka kredi danışmanlarımız ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Bankalar Kredi Vermiyor ne yapmam lazım ve nasıl alabilirim, Banka harici kredi veren kurumlar- Hepimizin dünyalar kadar ihtiyacı oluyor. Maslow bu ihtiyaçlarımızı sıralarken Fizyolojik, Güvenlik, Sosyal, Saygınlık ve Kendini gerçekleştirme olarak saymaktadır. Bakınız daha ilk madde olan fizyolojik ihtiyaçlarda dahi maddi sıkıntılar ön plana çıkıyor. Yemek yemek en temel ihtiyaç. Bedava gıda veren market var mı? Bu daha en ufak ihtiyacımız. Birde çok daha büyük gereksinimlerimiz oluyor.

BÜYÜK İHTİYAÇLARDA BANKALARA BAĞIMLIYIZ AMA….

Bazı ihtiyaçlarımızın maddi değeri gerçekten de çok yüksek. Bu durumda da mecburen bankalara gitmek durumunda kalıyoruz. Zira kimse bize durduk yere 50 bin lira yada yüz bin lira borç para vermez. o devirler geride kaldı. Kimse kimseye borç falan vermiyor. Bu açıdan bankalara bağımlıyız ama gel gör ki bankalarda her şubeye gelene kredi vermiyorlar. Kredi notun düşük, sicilin bozuk, gelir belgen yok gibi nedenler ile ger. çevriliyor.

ÜLKEMİZDE HER ŞEYİN ALTERNATİFİ VAR BANKALARIN BİLE

Bu hayatta her zaman bir alternatifinizin olmasına dikkat edin. Her konuda geçerli. Bir yol kapalı ise ikinci yol her zaman aklınızda olsun. Tamam nakit ihtiyacında ilk başvuru yapacağımız yer bankalar ama kredi vermeyince de yapacak bir şey yok. Dolayısıyla alternatifleri üretmek zorundayız. Bu yazı da konut, taşıt ve nakit ihtiyaçlarınızda başvuru yapabileceğiniz mecraları sizler ile paylaşacağız. Sizler de bu sayede alternatif yolları öğrenebilirsiniz.

KONUT ALACAĞIM KREDİ ALTERNATİFLERİ NELERDİR?

Konut alacaksınız ama bankalar kredi vermediler. O halde ilk olarak gözden geçirmeniz gereken şey TOKİ olmalıdır. Şuan TOKİ’de bir çok ile ön başvuru önceliğine göre konut satışı yapılıyor. web sayfasına girdiğinizde bunu görebilirsiniz. 10 -15 bin peşinat verirsiniz. Sonrasında da ortalama 500 lira ile bin lira arasında aylık ödemeler yaparak 10 yılın sonunda ev sahibi olursunuz. İnşaat Firmaları: Şuan bir çok ilde güvenilir inşaat firmaları konut satışı yapıyorlar.

Dolayısıyla da konut kredisini firmalar kendileri sağlıyorlar. Ekspertiz vermiyorsunuz. Hayat sigortası yok. Diğer masraflarda yok. Bankalara göre de daha da uygun faiz ödüyorsunuz. Lakin sizlere tavsiyem imza attığınız sözleşmeyi bir avukat ile birlikte incelemeniz. Eminevim seçeneği de vardır. Binlerce kişi bu yol ise kendi evinin sahibi oldular.

TAŞIT ALACAĞIM KREDİ ALTERNATİFLERİ NELERDİR?

Eminotomotiv: Kura sistemi ve el birliği sistemi ile her ay bir kişiye araba alınıyor. Faizsizdir. Ama biraz bekleme süreniz olabilir. Çünkü her ay kime araba alınacaksa noter huzurunda çekiliş ile gerçekleştiriliyor. Otomotiv Firmaları: Ülkemizde çok büyük otomotiv devleri bulunuyor. Sizin de biraz birikmiş paranız var ise sıfır kilometre araba düşünebilirsiniz. Üstelik sıfır faizli. 25 -30 bin lirayı 2 yıl vadeli faizsiz bir şekilde ödüyorsunuz. Değerlendirilebilecek bir durum.

Oto galericiler: Benim sıfır kilometre araba alacak durumum yok diyenler, bu maddeyi düşünebilir. Artık tüm ilçelerde dahi otogalericiler var. Kendileri senet ile araba satışı yapıyorlar. Geçen bulunduğum ilçedeki oto galericileri gezdim. Her iki galericiden birisi senet ile araba  satışı gerçekleştiriyordu.

NAKİT İHTİYACIM VAR PARA NEREDEN BULURUM?

Burada da İkrazatçıları veya faktoring şirketlerini değerlendirebilirsiniz. Yalnız bakın bu firmalar yetki belgeli ve izinli oluyor. Merdiven altı senet ile borç veren firmalardan söz etmiyorum. merkez bankasından ve BDDK’dan izini olan firmaları değerlendirebilirsiniz. Elinizde uzun vadeli senetiniz yada çekiniz olabilir. Bunları anında nakite çevirebilirsiniz. Birde ikrazatçılardan senet ile para alabilirsiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler 2018 – 2019 Nereleridir?

Yeni getirilmiş olan yasal düzenleme ile beraber bir çok finans şirketi belirli kriterler sağlandığı zaman size kendi belirlediği faiz oranları üzerinden kredi verebiliyor. Örneğin Koç Finans şirketi Koç Holding tarafından kurulmuş bir finans şirketidir. Bu şirket genel olarak bakıldığında Koç Holding‘in sahibi olduğu araç markalarını satın almak istediğimizde karşımıza çıkabiliyor. Koç Finans sayesinde sürekli olarak taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu tarz büyük holdinglerin kurmuş olduğu firmalar denetlemeye tabi yasal firmalardır ve bankalar kadar da güvenilirdir.

Bu tarz büyük holdingler bu paraları kredi adı altında kendi bünyelerinden sağlayabiliyor ve müşteri memnuniyetini esas alıyorlar. Senet karşılığında belirli faiz oranları ile bu tarz firmalardan kredi kullanabilir ve bankalara gitmeden işinizi halledebilirsiniz. Ancak bu tarz firmalar bile olsa kimse size sorgusuz-sualsiz kredi ödemesi yapmayacağı için sizlerden ek bilgi ve belge talebinde bulunabilir. Bu belgeler firmadan firmaya değişiklik gösterebileceği gibi bazı firmalar istemeyebilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 10.000 tlye itiyacım var sigortasız çalışanım 2000 tl gelrim var izmirde yaşıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu