Haberler

Bankaların Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak Neden Bu Kadar Zor?

Bankaların Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak Neden Bu Kadar Zor?

Bankaların müşteri hizmetlerine ulaşmak neden bu kadar zor? Bankalarda hesabı olan bütün vatandaşlarımız, tüm işlemlerini banka şubelerinde yapabilseler de, acil durumlarda ve yakınlarda ilgili bankanın şubeleri mevcut olmadığı durumlarda, bankaların müşteri hizmetlerini aramaktalar. Ancak bu durum bazen tabiri caizse, Çin İşkencesi’ne dönmekte.

müşteri hizmetlerine ulaşmak

Vatandaşlar sorunun nasıl çözülebileceğini öğrenmek için telefon başında, telesekreterin yönlendirdiği kodları tuşlayarak karşısında bir muhatap bulmak için saatlerce bekleyebiliyor. İlerleyen teknolojinin bankacılık işlemlerindeki kolaylıklarından birisi hiç kuşkusuz, telesekreter yardımı ile şubelere gitmeden bir çok işlemin yapılabiliyor olması. Ancak ülkemizde telefon kullanma konusunda yeterli bilgisi olmayan bir çok vatandaşımız olduğu gibi, teknoloji konusunda uzman olan bir çok vatandaşımız da çoğu zaman müşteri hizmetlerine bağlanma konusunda problem yaşamakta.

Bu konuda kendini yeterince düzelten bankalar, telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanma konusunda büyük problemler yaşayıp, çalıştığı bankayı değiştirme kararı alan bir çok vatandaş tarafından daha çok tercih edilmeye başladı.

Müşteri Hizmetlerinde Müşteri Temsilcisine Bağlanmanın Kolay Yolu Yok mu?

Bankacılık işlemlerinde, büyük tepkiler çekmesine rağmen, tüm yönlendirmeleri doğru bir şekilde takip ederek ilgili müşteri temsilcisinin telefona cevap vermesini dakikalarca hatta bazen saatlerce bekleyen vatandaşların bu durumun, çok büyük banka müşterilerinin bile başına gelmesi, çok üzücü bir durum. İlgili departmanlarda çalışan personel sayısının arttırılması için yeni personel alımı bile yapılmasına gerek yok aslında. Çünkü tüm bu bankaların, günün her saatinde kredi, kredi kartı, bireysel emeklilik gibi konularda yeni müşteri kazanabilmek, ya da mevcut müşterilerine yeni kredi kullandırmak, kredi kartı olmayanlara kredi kartı dayatmak için haddinden fazla personeli olduğu aşikar.

Belirli dönemlerde bazı bankaların müşteri temsilcisine ulaşabilmek için, hızlıca bazı tuşlara basmak faydalı olabiliyor. Ancak sürekli yapılan güncellemeler ile vatandaşların bu sorunu hala bir çok bankada büyük problem yaşatıyor. Bütün müşteriler alacakları hizmetin kaliteli olmasını ister, bu elbette en doğal hak. Ancak telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanma sorunu, kalitesiz hizmetten çok daha fazlası. İnsanların vaktini çalmaktan farkı yok. Sonuçta tüm bu bankalar bu insanların sırtından geçinmekte. Eğer yeterli ve kaliteli bir hizmet sağlanamayacaksa, telefon bankacılığı bölümünü kapatmak, eminim o bankanın müşterilerini daha çok memnun edecektir.

En kısa zamanda tüm vatandaşlarımızın, kaliteli ve düzgün bir hizmet alabileceği, makul ve kalıcı bir çözüm bulunmasını temenni ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu