Kredi

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir? Hangi Bankalar Kredi Verir?

bedelli askerlik için kredi veren bankalar, askerlik kredisi veren bankalar. Bedelli Askerlik Kredisi Nedir? Hangi Bankalar Kredi Verir?

Bedelli Askerlik Kredisi: Bedelli askerlik çıktı çıkacak derken gündemdeki tartışmalar da alevlenmiş durumdadır. Bu nedenle bedelli askerlik bekleyenlerin de gözü kulağı hükumetten gelecek habere kilitlenmiş durumdadır. Henüz hükumet bedelli askerliğin çıkacağı konusunda kesin bir açıklama yapmamış olsa da bedelli askerliğin çıkması da yüksek ihtimal dahilindedir. Peki bedelli askerlik çıktığında nakit paranız yoksa bedelli askerlik kredisi çekebilir misiniz?

Bedelli Askerlik Nedir?

Bedelli askerlik, vatani hizmetini yerine getirmek isteyen ancak belirli bir yaşın üzerinde olan kişilerin para ödemek kaydıyla askere gitmemeleri anlamına gelmektedir. Bedelli askerlikle birlikte yükümlü olanlar askerlik şubesine giderek başvurusunu yapmakta ve daha sonra anlaşmalı olan bankalara giderek askerlik bedelini yatırarak alacakları dekontu tekrar askerlik şubesine götürerek işlemlerini tamamlamaktadır. Böylece askerlik vazifesini tamamlamış olmaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir?

Bedelli askerlik kredisi, bir ihtiyaç kredisi türüdür. Bu kredi türünde, askerlik için nakit para ihtiyacı olanlar bankaya başvuru yapmakta ve  öngörülen faiz oranları çerçevesinde kredi tahsis edilmektedir. Tahsis edilen kredi aslında ihtiyaç kredisi olduğundan uygulanacak vade de buna göre belirlenmektedir. Bu bağlamda ihtiyaç kredisi 48 ay vade ile çekilebilmektedir.

Bedelli askerlik kredisini, askerlik yükümlülüğü olan kişiler çekebilmektedir. Ayrıca bu kişilerin 25 yaşını tamamlamış olması gerektiği öngörülmektedir. Bununla birlikte yaş konusunda değişiklik yapılabilir.

Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Bedelli askerlik kredisi faiz oranı ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre belirlenmektedir. Buna göre bedelli askerlik kredisi çekmek isteyenler kredi çektikleri gündeki faiz oranlarını dikkate almaları yararlarına olacaktır. Bugün için uygulanan faiz oranları %1-1,5 arasında değişiklik göstermektedir. Kredi faiz oranının belirlenmesinde kredi masraflarının da rolü bulunmaktadır. Bu bağlamda kredi masrafı yüksek olan bedelli askerlik kredilerinde faiz oranları daha düşük tutulabilmektedir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerlik kredisi bir ihtiyaç kredisi türü olduğu için ihtiyaç kredisi veren tüm bankalardan bedelli askerlik kredisi çekilebilir. Bununla birlikte doğrudan bedelli askerlik kredisi kampanyası adı altında kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Size düşen en uygun koşullarda kredi veren bankayı tespit etmenizdir. Bedelli askerlik çıktığında ayrıca kampanya yapan bankaların kredi özelliklerine de yer vereceğiz. Bununla birlikte aşağıda bedelli askerlik kredisi veren bankalardan ön plana çıkanları gösteriyoruz:

  • ING Bank
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  • ABank
  • Akbank
  • Denizbank
  • Tekstilbank
  • Finansbank
  • Garanti Bankası

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu