Maaş

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları – 2021 – Beden Öğretmenleri Ne Kadar Maaş Alır

Beden Eğitimi öğretmeni maaş 2020, Antrenör maaşı, Özel Okul Beden Eğitimi öğretmeni maaşı, Beden Eğitimi Öğretmeni Atama, Beden Eğitimi Öğretmeni maaşı 2021, Beden Eğitimi Öğretmeni Nasıl Olunur

Beden eğitimi öğretmenleri ilgili üniversite bölümünü bitirdikten sonra özel kuruluşlarda veya KPSS puanı çerçevesinde devlet kurumlarında görev alabilirler. Akademilerde, yüksek okullarda veya ilk öğretim, liselerde görev yapan bu kişiler ilgili öğrencilerini sportif açıdan çalıştırır ve fiziksel tüm gelişimine destek verir. Beden eğitimi öğretmenleri bahçelerde, kapalı spor salonlarında ders verdiği için aynı zamanda okulların disiplinsel problemlerinden de sorumludurlar.

2019 yılı itibariyle Beden Eğitimi öğretmenleri ortalama olarak 3 bin 800 lira civarı maaş alırlar. Bu maaş yeni göreve başlayan öğretmenin maaşıdır. Her ayın 15’inde maaşları hesaplarına yatırılır. Evli iseler veya eşleri çalışmıyorsa yaklaşık 275 tl ek ücret ödenir.  Haftada 15 saatin üzerinde girdiği her ders ek olarak sayılır ve her ders saati için 15 TL ücret alır. Maaşı artırma yollarından bir tanesi de ek olarak kurs vermektir.

İlgili fakülteyi kazanarak yetenek sınavlarına özel olarak çalışmanız gerekmektedir.  TYT sınavıyla beraber ham olarak 800.000 civarı sıralamada olunmalıdır. Ortalama olarak puan bazında alırsak 225 puana tekabül eder. Bu ̥yıl ağustos ayında başlayacak olan mülakatlar, Eylül ayına kadar devam etmektedir. Fakülteye kabul için herhangi bir sportif geçmişe gerek yoktur, özellikle ilgili sınavdan yeterince puan almanız durumunda rahat bir şekilde Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu