Maaş

Bilgisayar Mühendisi Maaşı – 2021 – Bilgisayar Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır?

Bilgisayar mühendisi maaşı, Yazılım mühendisliği maaş 2021, Bilgisayar mühendisliği maaş 2021, Kamuda bilgisayar mühendisi maaşları, Almanya’da bilgisayar mühendisi maaşları, Bilgisayar mühendisliği maaş 2020, Özel sektör bilgisayar mühendisi maaşları, Yazılım mühendisi maaşı

Günümüzde çok tercih edilmese de bunun sebebi iş imkanlarının kısıtlı olmasından kaynaklanır. Bilgisayar mühendisleri genellikle yazılım geliştirme işlerine müsaitlerdir. İş birimlerinde gelen istekleri ve sorunları bilgisayar diline dökerler. Bazı firmalara bilişim yönünden yönetimde katkıda bulunabilirler. Günümüzde kullandığımız mobil yani Android ve IOS uygulamalarının da yazılımını yine bilgisayar mühendisleri yapmaktadır. Özellikle bilişim teknolojisi ve iş analizi konusunda oldukça iyi eğitim alan bilgisayar mühendisleri yüksek maaşlı işlerde çalışma imkanını elde edebiliyor.

Bilgisayar mühendislerinin ne kadar maaş aldığı aslında o kişinin bilgi birikimine bağlı olarak değişir. Kendini geliştirmeyi başaran, kendine yatırım yapabilen mühendisler diğerlerine göre daha fazla maaş kazanırlar. Yeni mezun olan bir mühendis ortalama 3 bin lira maaş alabilir. Günümüzde kendine yatırım yapan ve iyi bir seviyeye yükselebilen bilgisayar 20 bin lira ile 30 bin lira arası maaşa sahip olabilirler. Maaşlarını kendilerinin belirlediklerini söyleyebiliriz, örnek verecek olursak mezun olana kadar bir yabancı dil öğrenmesi onun kolay bir şekilde yükselmesinde büyük etken olacaktır.

Bazen önemli olabildiği gibi bazen de önemsizdir. İş bulunabilecekse okul önemli değildir, yani kendinizi geliştirebilecekseniz her yerde iş bulma olanağınız yüksektir. İş bulma açısından bu sektörde okulun aşırı bir önemi yok fakat ilerleyen süreçlerde neler olacağı tabii ki bilinmez. Aynı zamanda okul ile beraber bu işi bitirmek istiyorsanız üniversitenin İngilizce eğitimine de dikkat ederseniz yararınıza olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu