HaberlerKripto Para

Bitcoin 450.000₺ (60.000$) Rekorunu Kırdı!

Dünyanın en büyük kripto para birimi başka bir kilometre taşını aşıyor. 60.000$ rekorunu da kırarak yeni bir rekora imza attı! Yani 450.000tl yi devirdi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Cumartesi günü 60.000$ ‘lık rekor seviyeyi geçti.

Bitcoin, kısmen bir ödeme şekli olarak daha geniş kabul görmesi nedeniyle, geleneksel varlık sınıflarından büyük ölçüde daha iyi performans göstererek bu yıl çok keskin bir şekilde yükseldi.

Geçtiğimiz haftalarda şirketler, gelişmiş piyasa duyarlılığından yararlanarak, yüz milyonlarca doları fon sağlama gücünden yararlandılar.

Bitcoin fiyatını tweet’leriyle hareket ettirdiği bilinen Tesla CEO’su Elon Musk, bitcoin’in 60.000 doları aşan dalgalanmasının öncesinde, meme tabanlı dogecoin’i desteklemek için popüler bitcoin ve kripto para borsası Coinbase’i çağırdı.

100 milyar dolarlık gişe rekorları kıran bir listede halka açılacak olan San Francisco merkezli Coinbase, şu anda farklı derecelerde 49 farklı kripto para birimini destekliyor.

Elon Musk’ın Tesla’sı, geçen ay 1,5 milyar dolarlık bitcoin satın aldığını açıkladığında bitcoin ve kripto para piyasasını ateşe verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu