Kredi

Borç Kapatmak için Kredi Veren Bankalar

Borç Kapatmak için Kredi Veren Bankaları incelediğimiz bu konu bankacılık üzerinedir. borç kapatma kredisi veren bankalar 2018, akbank borç kapatma kredisi, finansbank borç kapatma kredisi, ziraat bankası borç kapatma kredisi, vakıfbank borç kapatma kredisi, borç kapatma kredisi kimlere verilir, şekerbank borç kapatma kredisi, borç kapatma kredisi 2018

Kredi ve kredi kartlarının yeniden yapılandırması ile sicil affından faydalanma imkânının doğduğu Resmi Gazete’de yayınlanan kanunla yürürlüğe girdi. Buna karşılık birçok kişi, Temmuz 2017 sonuna kadar bu haktan faydalanmak için, Borç kapatmak için kredi veren bankalara başvurmaya başladı.

Birkaç bankadaki kredi ve kredi kartı borçlarınızı birleştirmek ya da sorunlu olan kredi ve kredi kartı borcunuzu banka kredisi ile yeniden yapılandırmak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz tavsiyeleri dikkate alın.

Borç Kapama Kredisini Herkes Alabilir mi?

27 Ocak 2017 tr ve 29961 sayılı Resmi Gazete yayınlanan kanun gereği;

5411 sayılı Bankacılık Kanununun ek 1. maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmayabilir.

İfadesi yer almakta olup, borç kapama adı altında kredi kullandırma inisiyatifi tamamıyla bankalardadır. Yani bankalar uygun görmedikleri kişilere Borç Kapama Kredisi kullandırmayabilir.

Borç Kapama Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Borç kapatmak için kredi başvurusu yapacaksanız, öncelikle borcunuzun olduğu bankaya başvurmalısınız. Yapacağınız başvuru sırasında, kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartları borçlarını birleştirip tek bir kredide ödemeyi düşündüğünüzü ve bunu daha uzun vadeye yayarak daha kolay bir ödeme planı oluşturmak istediğini söyleyebilirsiniz.

Bazı bankalar kredi başvurusu sırasında kredi notunuza ve risk durumunuza baksa da özellikle sicil affından faydalanmak için bu tür bir başvuru yaptığınızı belirtirseniz sizin kredi başvurunuzu, farklı kriterlerde değerlendirebilirler.

Borç kapama kredisi başvurusu yapmadan önce, bankaların masrafsız ve indirimli faizlerin uygulandığı ihtiyaç kredisi kampanyalarını incelemeyi unutmayın. Borcunuzu yapılandırırken size sunulan avantajlardan sonuna kadar faydalanın. Bunun için tüm bankaların internet sitelerini veya kredi değerlendirme ve faiz karşılaştırma sitelerinden de faydalanabilirsiniz. Bu tür siteler üzerinden yapacağınız başvurular size bir takım avantajlar sağlayacaktır.

Borç Kapama Kredisi için Hangi Bankaya Başvurmalı?

Akbank, Denizbank, INGBank, Şekerbank, TEB, QNB Finansbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’ndan borç kapama kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalar üzerinden yapılan başvurunuz sonrasında, kredi siciliniz incelenir ve talep ettiğiniz tutara karşılık kredi sicilinizdeki risk karşılaştırılır. Borcun bulunduğu banka ile de gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra borç kapama kredisi talebinizin sonucu size bildirilir. Eğer kredi değerlendirmesi olumlu sonuçlanmış ise, kredi tutarı direkt size ödenmez. İlgili bankadaki borçlu hesaba transfer yapılır ve makbuzu size verilir.

Borç Kapama Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

Borç kapama kredisi için yapacağınız başvuru sırasında;

  • Borç durumunu gösteren güncel hesap özeti veya makbuz,
  • Geçerli bir kimlik belgesi,
  • Son döneme ait fatura veya ikametgâh belgesi,
  • Maaşlı çalışanlar için ücret bordrosu veya kaşeli ve imzalı maaş yazısı,
  • Serbest meslek sahipleri için, vergi levhası ve imza sirküleri,
  • Emekliler için emekli kimliği ve emekli hesap cüzdanı,
  • Ek gelir sahibi için gelir durumunu belgeleyici makbuz veya hesap özeti

gibi belgeleri getirmeniz gerekir. Bunun dışında borç tutarına ve sicil durumunuza bağlı olarak ek teminatlar da istenebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu