Bankacılık

Havale ve Eft Ücreti Almayan Bankalar 2022

Bankalar para aktarmayı havale ve eft yolları ile gerçekleştirir. Bir bankadan başka bir bankaya para aktarma işlemi eft ile yapılır. Eft işlemi 15-20 dakika içinde sonuçlanır. Eft işlemi resmi tatillerde ve hafta sonu gerçekleşmez. Eft işlemlerinde bankalar birbirlerinden komisyon alırlar. Bu yüzden eft bedeli her zaman havaleden yüksek çıkar. Banka kendi içinde hesaplar arası para göndermeye ise havale denir. Havalelerde banka kendi içinde transfer yaptığı için komisyon talep etmez. Bu yüzden havale ücretleri eft ye göre daha düşüktür. Havale haftanın 7 günü 24 saat yapılabilir. Hiçbir bayramdan ve hafta sonu tatilinden etkilenmez. Havale maksimum 2 dakika içinde hesaba geçer.

Havale ve eft ücreti almayan bankaların listesi 2022

1-ENPARA: Finansbank kuruluşu olan enpara 2014 yılından bu yana müşterilerinden 4 yıldır eft ve havale için 1 lira ücret almadı. Almayacaklarını da vaat etmektedir. Bu yüzden gerek ticaretle uğraşanlar olsun gerek bireysel hesapları olanlar olsun para aktarma konusunda bugün herkes enparayı tercih etmektedir. Enpara üzerinden birçok işlem yapabilirsiniz. Faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Vergi borçlarını kapatabilir, hattınıza kontur yükleyebilirsiniz. Dolar alıp satabilirsiniz. Bir bankada neler yapılabiliyorsa hepsini yapabilirsiniz.

2-TEB CEBTETEB: Türkiye Ekonomi bankası havale işlemlerinden ücret almaz. Eft içinse cüzi bir miktar ücret alır. Müşterilerinden hesap işletim ücreti de almaz.

3-YAPIKREDİ NUVO: Yapıkredi bankasının Nuvo uygulama sisteminde hesap işletim ücreti, havale ve eft gibi işlemler ücretsizdir.

4-AKBANK DİJİTAL: Akbank hesap işletim ücreti ve havale işlemlerinden ücret almaz. Eft için 2,5 lira ücret alır.

5-DENİZBANK DİJİTAL DENİZ: Hesap işletim ücreti almaz. Havale işlemleri ücretsizdir. Eft için 50 bin liraya kadar 3,9 lira ücret alır.
* Eft işleminden ücret almayan bankalar: Kuveyt Türk, En Para( QNB Finansbank), Cepteteb, Nuvo (Yapı Kredi), Ing Bank (Turuncu Hesap)

* Havale işleminden ücret almayan bankalar: Kuveyt Türk, En Para( QNB Finansbank), Cepteteb, Nuvo (Yapı Kredi), Dijital Deniz (Denizbank), Akbank Dijital, Ziraat Katılım, Ing Bank (Turuncu Hesap)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu