Bankacılık

IBAN Kime Ait? IBAN Hangi Bankaya Ait?

iban hangi bankaya ait, iban kime ait ziraat, iban sorgulama ziraat, banka iban kodları, iban çözümleme, iban doğrulama, iban sorgulama iş bankası, iban no örnek

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla toplam geçerli banka sayısı 51dir. Bun bankalardan 3 tanesi devlet sermayeli, 12’si özel sermayeli, 19’u yabancı sermayeli, 13’ü yatırım bankası,kalan 4 tanesi ise faizsiz katılım bankası olarak yer almaktadır. Müşterisi olduğunuz banka tarafından verilenpara transferleri için gerekli olan IBAN numarasının açılımını listeleyen modülümüz IBAN analiz aracı bu çözümlemeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

ibandan banka sorgulama

Sayfada bulunan uygulamamızda çözümlenen bilgiler sizlere ayrıntılı bir şekilde verilmektedir. Ibandan banka sorgulama için uygulamadaki satıra IBAN numaranızı yazarak hangi bankaya ait olduğunu öğrenebilir, bu kurumun swift ve banka koduna, ismine ve yer alan diğer gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. ibandan banka sorgulama işleminde yatırım bankaları ve faizsiz katılım bankaları yer almamaktadır. Uygulamanın içerisinde para transferleri ticari işlemlerin yapıldığı mevduat bankaları yer almaktadır.

iban ile şube kodu öğrenme

Bankalar arası para transferlerini (eft ve havale) kolaylaştırmak için belirli bir standarda getirilmesi ve bu sayede bu işlemlerin kolaylaşmasını sağlayan IBAN numarasi bankaların kendi sistemine göre hazırlanmaktadır. Iban ile şube kodu öğrenme için modülümüzü kullanabilirsiniz. Belirli kriterler çerçevesinde ülke kodunun olduğu, kontrol numarasının olduğu, banka kodunun bulunduğu ve hesap numarısının yer aldığı bölümlerden oluşur. Her bankanın sisteminde şubesinin bilgisi IBANın içersinde yer almayabilir.

ibanın kime ait olduğunu bulma

Sahip olunan ibanın kime ait olduğu ancak aynı bankalar arası gerçekleşen para transferlerinde görüntülenebilmektedir. İnternet bankacılığından kolayca kontrolü sağlanabilir. Bunun dışında IBANın hangi bankaya ait olduğunu” uygulamamızdan görüntüleyerek, bu bankanın şubesinden yada telefon bankacılığından yardım alarak talep edebilirsiniz. Eğer sorgulamak istediğiniz bu ibanın kime ait olduğunu google arama motorunda aratarak bir ihtimal görüntüleyebilirsiniz. Tabi herangi bir kurum yada kuruluşa ait olması durumda bu ihtimal yükselmektedir.

ibanla hesap no öğrenme

Analiz modulümüzün hizmetlerinden bir taneside otomatik doğrulama ve bankaların detayları haricinde eğer verilebiliyorsa şube (taratılan bankaya göre opsiyonlu) ve ait olunan hesabın bilgileridir. Ibanla hesap no öğrenme en basit yoldan taratılan bilgilerde yer almaktadır. Çıkan sonuçlar size başlıklar halinde satır satır bölünerek listelenir, ayrıca kopyalayarak daha sonrada kullanabilmeniz için düzenli bir şekilde sunulur. ibanla hesap no öğrenme ve ayrıştırma uygulaması tamamen sitemiz tarafından ücretsiz olarak sağlanmakta olup, istenilen web sitesine kod olarak yerleştirilebilmektedir.

IBAN Kime Ait? IBAN Hangi Bankaya Ait?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu