Bankacılık

Kredi Kartı Ile Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesi Nasıl Yapılır? (MTV)

mtv hesaplama ve ödeme, mtv 2018, mtv hesaplama 2018, motorlu taşıtlar vergisi hesaplama, 2018 mtv tablosu, 2018 araç vergileri hesaplama, motorlu taşıtlar vergisi hesaplama 2018, mtv ödeme tarihi

Kredi Kartı İle Mtv Ödeme Yılda 2 defa ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi dönemlerinde bankalar bazı kampanyalar düzenler. Özellikle kredi kartı kullanıcılarını sevindiren bu kampanyalar Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin taksitlendirilmesini olanak sağlar. Yani müşteriler ödedikleri bu verginin 3, 6 ya da 9 a bölünmesini sağlayabilirler. Ancak bu kampanyaların bazı katılım koşulları mevcuttur.

SMS​​​​​​ İle Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni Taksitlendirme

Müşteri Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemeden önce bankanın belirlediği standartlarda SMS atarlar ise ödeyecekleri tutar taksitlendirilir. Yani önce SMS ile katılım sağlanmalı, ardından kampanya katılım talebi yine SMS ile onaylanmalıdır. Onay SMS’i geldikten sonra müşteri Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödeyebilir. Ödeme yapıldıktan birkaç gün sonra tutar herhangi bir faiz ya da masraf olmaksızın taksitlendirilir. Ancak herhangi bir SMS atılmaz ya da ödeme yapıldıktan sonra SMS atılır ise kampanya kapsamı dışında kalınır. Bu durumda kampanya geçersiz olacağı için tutar taksitlendirilmez.

Kampanyasız Motorlu Taşıtlar Vergisi Taksitlendirme

Kampanya kapsamı dışında kalan müşteriler de Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni taksitlendirebilir. Kullanılan kredi kartının bağlı bulunduğu bankanın çağrı merkezi aranarak tutar belli bir komisyon ya da vergi karşılığında taksitlendirilir. Ayrıca bu işlem internet bankacılığından da gerçekleştirilebilir. Çağrı merkezinde istenen taksit tutarı müşteri temsilcisine söylenir. Müşteri temsilcisi alınacak masraf ile ilgili onay aldıktan sonra işlemi taksitlendirir. Ayrıca internet bankacılığından da müşteri alınacak masraf ve komisyonu kendisi görerek işlemi taksitlendirebilir. Ancak buna gerek kalmaması açısından bankaların kampanyalarını takip etmekte fayda vardır. Zaten SMS gönderen bankalar bunu çeşitli reklam filmleri aracılığı ile de duyurur.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesi

Kredi kartı kullanıcıları Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemek için internet bankacılığı ya da çağrı merkezinden destek alabilirler. Aracın plakası iletildiğinde ödenecek tutar çıkar. Tutarın doğru olması durumunda işlem ilerletilerek onay verilir. Motorlu Taşıtlar Vergisi kredi kartından ödendikten sonra birkaç gün daha sistemde ödenmemiş görünebilir. Bu tamamen işlemin provizyon yani muhasebeleşme süresinden kaynaklanmaktadır. Bu durumda kredi kartı kullanıcıları tutarı yeniden ödememelidir. Mükerrer bir ödeme olmaması açısından birkaç gün sonra yeniden borçlarını sorgulayabilirler.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu