Kredi

Kredi Limit Tahsis Ücreti Nedir? – 2021 – İadesi Nasıl Yapılır?

bireysel krediler için kredi limit tahsis ücreti alınmaktadır. Bu ücretin yönetmelik gereği alınmasına izin verilen ücretler arasında olmadığını, bu nedenle alınmasının yasal olmadığını ve derhal hesaba iade edilmesini, edilmediği takdirde dava açılarak faiz, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin bankadan talep edileceğini noterden çekeceğiniz ihtar ile bankaya bildirmek gereklidir. limit tahsis ücreti iadesi. limit tahsis ücreti nedir denizbank, limit tahsis ücreti yasal mı, limit tahsis ücreti denizbank, denizbank limit tahsis ücreti iadesi, denizbank limit tahsis ücreti yasal mı, kredi limit tahsis ücreti 2018, deniz bank limit tahsis ücreti nedir

Kredi tahsis ücreti; bankalardan kredi çeken kullanıcılarından kestiği dosya masrafı adı altındaki paranın isim değiştirmiş hali denilebilir. Hangi bankadan kredi kullanırsanız kullanın kredi tahsis ücreti ödemeniz bazı kampanyalar dışında kaçınılmazdır.

Kredi tahsis ücreti yasal yükümlülükleri nelerdir?

Yargıtay tarafından dosya masrafı adı altındaki kesintiye belirli bir limit koyulunca bankalar kestikleri tutarların adını kredi tahsis ücreti olarak değiştirmişlerdir. Kredi tahsis ücretleri dosya masrafları gibi tek seferlik de değil genellikle 6 aylık periyotlar ile banka müşterilerinden kesilmekte.

Birçok kullanıcı kredi tahsis ücreti kesilmesine tepki gösterse de resmi olarak bu konu hakkında yapılmış ya da sonuçlanmış bir dava bulunmamakta. Yargıtay tarafından dosya masrafı altında kesilen tutarların çekilen paranın binde beşlik kısmı yasal olarak kabul edildiği için kredi tahsis ücretlerinin de bir kısmının yasal olarak kabul edilmesi beklenmekte.

Kredi tahsis ücreti iade alınabilir mi?

Dosya masrafları adı altında müşterilerden kesilen paraların iadeleri başladığı için bankalar şu an için kredi tahsis ücreti altında müşterilerinden para kesmekteler. Şu an için kredi tahsis ücretlerinin iadesi ya da geri ödenmesi gibi bir konu söz konusu değil.

Kredi tahsis ücreti iadesi nasıl yapılır?

Yargıtay mahkemelerinde açılan mahkemeler soncunda bankaların kredi çeken müşterilerinden kestiği dosya masrafı adı altındaki ücret kaldırılmıştı. Bu ücretin yerine getirilen kredi tahsis ücreti de müşteriler tarafından açılan davalar sonucunda bir düzenleme getirilecektir. Yargıtay kararının sonucuna göre kredi tahsis ücretlerinin tamamı ya da bir kısmı bankalar tarafından müşterilerine iade edilecektir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ise bankanız ile iletişime geçerek kolaylıkla kredi tahsis ücretinizin bir kısmını ya da tamamını iade olarak geri alabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu