Bankacılık

Merkez Bankası Sicil Temizleme Dilekçe Örneği, Sicil Affı Dilekçe Örneği

sicil affı dilekçe örneği, merkez bankası sicil sorgulama, sicil affı dilekçesi nereye verilir, merkez bankası sicil temizleme 2018, merkez bankası kkb güncelleme, merkez bankası sicil affı sorgulama 2018, sicil temizleme dilekçesi, merkez bankası şikayet dilekçesi

T.C MERKEZ BANKASI A.Ş ANKARA :Bankanız nezdinde bulunan adıma ait negatip nitelikli ferdi kredi veya kredi kartı kaydının olup olmadığının tarafıma bildirilmesini istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Ad Soyad İmza Tarih yazdıktan sonra Ek olarak Nüfüs cuzdanınızın fotokopisini, telefon numarasını İrtibak Adresinizi Annenizin Kızlık Soyadını T.C kimlik numaranızı ve var ise Vergi Kimlik Numaranızı belirterek dediğimiz gibi iadeli taahhütlü olarak gönderiniz. Muhtemelen 2 3 hafta içinde sonuç alacaksınız.

Banka Sicili Nasıl Silinir?

Eğer borcunuzu 90 gün boyunca ödemedi iseniz ve yasal takip sürecine girdiyseniz artık kara listeye girmiş olursunuz ve bunun geri dönüşü maalesef yok. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından tutulan sicil kaydınızın silinmesi için borcunuzu ödedikten sonra 5 sene geçmesi gerekir. Bu beş sene içinde yaptığınız kredi ve kredi kartı başvuruları siciliniz bozuk olduğu için kabul edilmez.

Siciliniz temizlendikten sonra, yani beş sene geçtikten sonra dilediğiniz tutarda kredi ya da kredi kartı alabilmek için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir. Kredi notunu yükseltmek için düzenli kredi ve kredi kartı ödemesi yapmak başta olmak üzere vergili borçları zamanında ödemek gerekir.

Kredi Sicili Temizleme

Kredi siciliniz bozulmadan önce mevcut borçlarınızdan kurtularak sicilinizi temiz tutabilirsiniz. Bunun için bankaların sunduğu borç yapılandırma, kredi borcu transferi ya da diğer adıyla refinansman hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

DETAYLI SİCİL ÖRNEĞİ

Merkez Bankasına Dilekçe Örneği Ve Adresi (Sicil Kaydı Dilekçesi)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası A.Ş.
İdare Merkezi
Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü
İstiklal Caddesi No:10
ULUS
06100-ANKARA

2009-2010 yıları arasında kıredi kartından dolayı içra takibine düştüm burcumun tamamını bir hafta süre içerisinde ödedim bu süre içerisinde hiç bir bankaya borcum yok ama hangi bankaya gitsem kıredi için baş vurduğumda halen olumsuz cevap almaktayım hiç kıredi alamıyorum magdur durumdayım bu mağdurriyetimi giderilmesi ve bozuk olan sicilimi tüm banka kayıtlarında olan sicilimin kaldırımasını tarafıma bildirilmesi hususunda

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Tarih:

Ad Soyad:

T.C:

ADRES:

TEL:

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu