Bankacılık

Öğrenciden Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

vadesiz hesap işletim ücreti almayan bankalar 2017, hesap işletim ücreti alan bankalar, hesap işletim ücreti almayan bankalar 2018, hesap işletim ücreti kalktı, hesap işletim ücreti kesmeyen bankalar, döviz hesabı hesap işletim ücreti almayan bankalar, ziraat bankası hesap işletim ücreti, vadesiz hesap işletim ücreti almayan bankalar 2018

2018 yılında hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor. Bankaların en büyük gelir kalemlerinden birisi faiz gelirleri iken, bu gelirleri dışında da bazı gelir kalemleri bulunmaktadır. Bu gelirlere genel itibariyle faiz dışı gelirler adı verilirken, bankalar bu gelirlerden çok ciddi rakamlarda kazançlar sağlamaktadır. Bu gelirlere örnek olarak; kredi kartı aidatı, hesap işletim ücreti, işlem ücreti, vs. gibi bazı gelirleri örnek gösterebiliriz. Tüketiciler olarak bu ücretleri ödemeyi pek sevmesek de; bankalar bu konuda tabiri caizse burunlarından kıl aldırmamaktadır.

Devlet bu konuda bir yasak getirse dahi hukuki boşluklardan yararlanarak yine bu paraları tahsil etmeye devam etmektedir. Bazı bankalar ise; dönemsel olarak bu paraları almayabiliyorken, bazıları ise bazı şartlar altında bu kesintiden vazgeçebilmektedir. Şimdi sizlere bu yazımızda 2018 yılında hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor kısaca sizlere izah etmeye çalışacağız.

Öğrenciden Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

YAPI KREDİ NUVO
QNB FİNANSBANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ
CEPTETEB
KUVEYT TÜRK HESAP İŞLETİM ÜCRETSİZ HESAP
ING GÜNLÜK PAKET
HSBC BÜYÜK ADIM
İGARANTİ
TÜRKİYE FİNANS BANKASI
ALBARAKA TÜRK BANKASI

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu