Maaş

Polis Maaşları – 2021 – Polis Ne Kadar Maaş Alıyor?

sivil polis maaşları, Sivil polis maaşları, Polis maaşı ne kadar, yunus polis maaşları, Yunus polis maaşları, polis maaşları 2021 ne kadar, yeni başlayan polis maaşı, Sivil polis maaşları 2020

Vatandaşların ve ülkenin düzenini koruyarak, bunun aksinde hareket eden kişileri yargıya gönderen kişiye polis denir. Çeşitli görevlerde bulunan memur statüsündeki bu meslek şahısları karakol, devriye, motorlu gruplar gibi mekansal farklılıkların olduğu şekilde çalışmalarını sürdürürler. En temel görevi vatandaşın güvenini sağlamak olan ve bu görev çerçevesinde yeri geldiğinde oldukça zorlu bir şekilde mesleğini inşa eden emniyet mensuplarıdır.

Polislik mesleğinin de maaşları statü konumuna göre ve yıllara göre değişiklik göstermektedir. İçinde bulunduğumuz yıl baz alınacak olursa 3.676 lira en düşük maaş olarak açıklanmıştır. Polisliğin ileri seviyelerinde bulunan baş komiserlik ise 6.511 lira maaş almaktadır. Geçtiğimiz aylarda, 3 Temmuz 2019 itibariyle maaşlarda düzenleme yapılmış ve son olarak bu hale getirilmiştir. Ön lisans, lisans mezunu polislerin ise alacakları ücret minimum 4 bin 735 lira, maksimum 5 bin 279 lira olarak açıklanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu