Bankacılık

PTT Bonus Kredi Kartı Kimlere Verilir – PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

ptt kart başvurusu yapma, ptt kredi kartı kimlere verilir, ptt kredi kartı limiti, ptt bonus kredi kartı kimlere verilir, ptt kart online başvuru, ptt kart limiti ne kadar, ptt kredi başvuru, ptt kart başvuru sorgulama

Ptt son dönemlerde gelişimine birbirinden farklı pek çok yenilik katarak devam etmekte. Bunlardan bir tanesi de şüphesiz ki PTT kart. PTT bünyesindeki gerçek kişi posta çeki hesap sahiplerinin, hesaplarında bulunan bakiyeleri banka ATM’lerinden nakit çekebilmeleri, yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerinde nakit olarak kullanılabilmeleri ve PTTmatikler’de nakit çekimin yanı sıra anlaşmalı kuruluş ödeme, nakit ödeme ve aktarma gibi işlemleri yapabilmelerini sağlamak amacı ile PTT kartı bir ödeme alternatifi olarak sunmuştur. Peki, PTT kart nasıl alınır?

PTT Kart Nasıl Alınır?

PTT müşterilerinin PTT karta sahip olabilmeleri için herhangi bir PTT şubesine müracaat ederek Posta Çeki Hesabı açtırmaları yeterlidir. Bununla beraber 2011 senesinin Eylül ayından itibaren PTT aracılığı ile emekli maaşı alanlara maaşlarının PTTkart ile ödenmesi adına kartları gönderilmiştir.

PTT Bonus Kredi Kartı

PTT Bonus Kredi Kartı ise mal ve hizmet alımının yanı sıra nakit çekmede belirlenen kredi dahilinde kullanılabilen MasterCard logolu kartlardır. PTT Bonus Kredi Kartı kullanan bireyler Bonus fırsatlarından ve ayrıcalıklarından kolaylıkla yararlanabilmektedir.

Bonus Ayrıcalıklarından Yararlanabilen PTT Kart Nasıl Alınır?

PTT Bonus Kart almak isteyen bireylerin PTT Merkez ve Şubelerine başvurmaları yeterlidir. PTT Bonus Kart’ın üç farklı çeşidi vardır. Bunlar Classic, Gold ve Platinum Karttır.

PTT Bonus Kredi Kartı alan bireyler farklı iki yöntem ile kartlarının şifresini alabilmektedirler. Bunlardan biri 444 1 788 numaralı Çağrı Merkezi numarasıdır. Sizler de PTT Bonus Kredi Kartınıza şifre alacaksanız PTT Çağrı Merkezini arayabilir güvenlik kontrolünü geçtikten sonra şifrenin başvuruda belirttiğiniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Kısa mesaj ile şifre alabilmek için ise cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gelerek ŞİFRE boşluk kendi tercihinize göre belirlediğiniz 4 haneli şifre boşluk kartınızın ön yüzünde bulunan son dört hane ile birlikte kartın arkasındaki güvenlik kodunu yani son üç rakamı yazarak 3290’a göndermeniz yeterlidir. Tarafınıza iletilen şifreyi değiştirmek istediğinizde ise herhangi bir PTTmatiklerden ve ATM’lerden kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekstre ödemelerinizi ise PTT işyerlerinden ve PTTmatiklerden yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu