Kredi

SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hala bankaların pek çok kredi başvurusu sms ile yapılabiliyor. Özellikle internet bankacılığının nasıl kullanıldığını bilmeyen yaşlı banka müşterileri hem kolay olsun hem de anladığım bir şey olsun diyerek bankaların sms ile kredi başvurusu yöntemlerini araştırıyorlar. Sms ile kredi başvurusu yapmak çok kolaydır. Fakat her banka bunu kabul etmeyebilir, bu içerikte sms ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları ve hangi bankaların bunu kabul ettiğinden bahsedeceğiz.

SMS ile Kredi Başvurusu Kabul Eden Bankalar

  • Denizbank
  • Şekerbank
  • İş Bankası
  • Akbank
  • TEB
  • Yapı Kredi

SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sms ile kredi başvurusu aslında çok basit. Banka size bir sms kodu veriyor, onu bankanın kendi sms adresine yolluyorsunuz ve başvurunuz bu şekilde değerlendirilmeye alınıyor. Tüm işlem bu kadar basit. Peki hangi bankalar sms ile kredi veriyor?

SMS ile Hangi Krediler Çekilebilir?

SMS ile çekilebilecek kredi tipi genelde ihtiyaç kredileridir. Konut ve taşıt kredisi için daha detaylı bir inceleme ve şube ziyareti gerektiğinden bu tipte kredi ürünleri genelde tüketicilere verilmiyor.

SMS Kredi Başvurularında Üst Limit Var Mı?

Evet, sms kredilerinde üst limit aylık gelirinize göre belirlenir. Bu sadece sms için değil tüm krediler için geçerlidir. Hiç kimse, aylık gelirinin yarısından fazla kredi taksidi ödeyemez. Şu an için ihtiyaç kredilerinde maksimum vade süresi 36 ay olduğuna göre, aylık gelirinizin en fazla 18 katı kadar sms kredi başvurusunda bulunabilirisiniz.

SMS ile Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Denizbank SMS Kredisi

Denizbank, SMS ile kredi veren bankalardan biridir. SMS ile kredi başvurusunda bulunacaksanız, maksimum 55 bin TL’ye kadar kredi alabileceğinizi unutmayın. Daha yüksek tutarda kredi başvurusu yapacaksanız ve aylık geliriniz de buna müsaitse, şubeleri ziyaret etmeniz gerekiyor.

Kredi Üst Limit: 55.000 TL

SMS No ve SMS Metni: Kredim yazıp TCKN girin ve 3280’e gönderin.

Şeker Bank

SMS ile kredi veren bankalardan biri de Şeker Bank’tır. Banka, aylık geliriniz müsaitse 100 bin TL’ye kadar sms kredisi başvurusuna müsaade ediyor. Daha üst tutarda kredi başvurusu için bankaya müracaat etmeniz gerekmektedir.

Kredi Üst Limit: 100.000 TL

SMS No ve SMS Metni: Kredi yazıp boşluk bırakın ardından TCKN yazıp 1953’e gönderin.

İş Bankası

İş bankası, sms ile kredi veren bankalar listemizdedir. Hızlı bir şekilde 25 bin liraya kadar sms kredisi alabilirsiniz. Hali hazırda banka müşterisiyseniz ve kredi almak istiyorsanız, tüm bilgileriniz bankada kayıtlı olduğundan sms başvurusu ile herhangi bir şekilde şubeye gitmeden doğrudan kredinizi hesabınıza çekebiliyorsunuz. Tüm işlem bu kadar basit ve hızlı yürüyor.

Kredi Üst Limit: 25.000 TL

SMS No ve SMS Metni: Aralarında boşluk bırakarak, Nakit, TCKN, kredi miktarı ve aylık gelir yazarak 4402’ye gönderin. 25000 TL’ye kadar krediniz anında hesabınıza yatsın.

Akbank

Akbank da sms ile kredi veren bankalardan biri. Bankanın sağladığı toplam limit 12,500 TL’dir. Başvuru yapmak ve hemen kredi almak için aşağıdaki talimatları izleyebilirsiniz.

Kredi Üst Limit: 55.000 TL

SMS No ve SMS Metni: Kredi yazıp boşluk bırakın ardından TCKN girip 4425’e yollayın. Anında 12,500 liralık ihtiyaç krediniz hazır olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu