Bankacılık

Yeni Kredi Kartı Kullanıma Açma – Kredi Kartı Borcumu Ödedim ama Kullanamıyorum

apılandırılmış kredi kartı kullanımı, kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır, yapılandırılan kredi kartı ödemesi bitince açılırmı, kredi kartı bloke süresi, yapılandırmaya giren kredi kartı açılır mı, kredi kartımda limit var ama kullanamıyorum, kredi kartı bloke kaldırma, kredi kartı borcumu ödediğim halde

Bankacılık sektörünün en çok kullanılan ürünlerinden biri olan kredi kartları bireylerin günlük yaşantılarında alışveriş ödemelerinden nakit ihtiyaçlarına dek pek çok alanda kullandıkları bir ödeme alternatifidir. Sağlamış oldukları birçok kolaylık ve avantaj nedeni ile kredi kartları her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından talep görmektedir.

Düzenli ve dikkatli kullanıldığı takdirde oldukça akılcı bir ödeme alternatifi olan kredi kartı bazı durumlarda kullanıcılarına farklı sıkıntılar yaşatabilmektedir. Özellikle ödeme konusunda gecikmeye uğrayan kredi kartları bir süre daha ödeme gerçekleştirilmemesi halinde kullanıcısının başına büyük bir dert olabilmektedir. İlk olarak bloke konularak yani kullanıma kapatılarak başlayan bu süre ne yazık ki hacze kadar gidebilen bir sürecin yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşıldığında kurtulmak yani kredi kartını kullanıma açtırmak mümkündür.

Peki, kredi kartı kullanıma kapatılırsa nasıl açılır?

Bu yazımızda başına hiç gelmeyeceğini düşünen bireylerin bile hiç ummadıkları anda yaşayabildikleri kredi kartı kullanıma kapatılırsa nasıl açılır paylaşacağız. Bankaların müşterilerinin kullanımına sunmuş oldukları kredi kartları zaman içerisinde yanlış kullanmaktan ya da farklı nedenlerden ötürü borcu ödenemeyince kullanıma kapanmaktadır. Bloke konulan kartlar borcu ödenmeden yeniden kullanıma açılmamaktadır. Ancak kredi kartlarının kullanıma kapanmasının sebepleri yalnızca ödenmeyen borçlar değildir. Kartların çalınması ya da kaybolması durumunda da bloke uygulanmaktadır.

Borç sebebi ile kredi kartı kullanıma kapatılırsa nasıl açılır?

Kullanıcı için oldukça zorlayıcı ve üzücü olan bu süre sonucunda bloke olan kartın kullanıma açılması için borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir. Bankaların bazıları borç tutarının tamamı ödenen kredi kartlarını yarım saat içerisinde kullanıma açarken, bazıları ise ilk gün içerisinde kullanıma açmaktadır.

Kayıp ya da çalıntı nedeni ile kullanıma kapatılan kartlar nasıl açılır?

Kredi kartının kaybolması ya da çalınması halinde kullanıcı tarafından işleme kapatılan kredi kartının yeninden kullanıma açılması söz konusu değildir. Bu nedenle söz konusu kişinin yeniden bir kredi kartı talep etmesi gerekir. Banka müşterisinin talebi doğrultusunda kendisinden yeniden bir kart düzenlemektedir. Bu süreç genle olarak bir hafta sürer. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu