Kredi Kartları

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartından para harcadığınız zaman, kısa sürede bu borcu geri ödemeniz gerekir, çünkü bekleyen borca faiz işletilmektedir aynı zamanda vaktinde ödenmeyen borçlar için kredi notunuz düşer ve haciz işlemlerine kadar gidebilen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden, kredi kartından borç kullanmak zorunda kaldığınızda, diğer ay tasarruf ederek bu borcu kapatmaya özen göstermelisiniz. Peki finansal problemlerimizde kullanabileceğimiz yüksek limitli bir kredi kartı nasıl alınır?

Bankalardan Yüksek Limitli Kart Almak İçin Şartlar

Bir bankadan kredi kartı almaya karar verdiğinizde, belli başlı şartları taşıyor olmanızı beklerler. Bu şartlardan en önemlisini sizler için aşağıda verdik. Bu şartları taşımıyorsanız, bankadan kredi kartı almanız pek mümkün değil.

Gelir Şartı

Bankalar, gelir elde etmeyenlere kredi kartı vermez, bunun yanında aylık gelirinizin en fazla dört katına kadar limit alabilirsiniz, yani ayda 3 bin lira kazanıp 20 bin lira limitli bir kart alamazsınız. Ayrıca bu limit, 1 yıl boyunca düzenli kart kullanımı ile verilebilen maksimum limittir.

Kredi Notu

Kredi notu, size verilecek limiti doğrudan etkiler. Aylık geliriniz 10 bin TL dahi olsa, kredi notunuz iyi değilse orta düzeydeyse alabileceğiniz limit 5-10 bin TL’yi pek geçmez. Bu nedenle mutlaka kredi notunuzu aksatmadan yükseltmeye bakın. Notunuz arttıkça kredi limitiniz de genişliyor.

Sigortalılık

Sigortalı bir işte çalışmıyorsanız veya Bağ Kur ödemiyorsanız, banka size kredi kartı vermeyebilir. Fakat bazı bankalar kredi kartı vermeyi tercih edebilir ancak yine de alabileceğiniz limit epey düşük kalacaktır. Sigorta ödemeye başladığınızda yeniden yüksek limitli bir kart alabilirsiniz.

Borçlar

Bir insan, herhangi bir bankaya veya bankalara aylık gelirinin en fazla yarısı kadar borç taksidi ödeyebilir. Bu nedenle mevcut borç taksitleriniz aylık gelirinizin yarısı kadarsa, bankadan alabileceğiniz kredi kartı limiti aylık gelirinizden daha düşük olur.

Hangi Bankalar Yüksek Limitli Kredi Kartı Verir?

 • Alternatif Bank
 • Aktif Bank
 • Fibabanka
 • Garanti Bankası

Alternatif Bank

Alternatif bank, yüksek limitli kredi kartı veren bankalardan biridir. Hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusu yaparak yüksek limitli kart alabilirsiniz. Fakat maksimum limitten kredi kartı alabilmek için bazı şartları karşılıyor olmanız gerekiyor.

 • Aylık geliriniz yüksek olmalı.
 • Kredi notunuz çok iyi olsa bile 10 bin lira limitli bir kart alabilmek için asgari ücretin üzerinde gelir elde etmelisiniz.
 • Kredi notunuz iyi olmalı. Kredi notunuz 1400’ün aşağısındaysa yüksek kart limiti alamazsınız.

Aktifbank Başvuru Linki:
https://www.alternatifbank.com.tr/bireysel/bireysel-kartlar/alternatif-bank-bonus

Aktifbank

Aktifbank, henüz yeni bir bankacılık girişimidir. Mevduat toplama yetkisi olmasa da kredi kartı vermektedir. Kredi notuna çok dikkat etmeyen bir banka olduğundan, 900-1000 puanlı kişiler bile rahatlıkla kredi kartı alabiliyorlar.  Bankaya yapacağınız online başvuru ile 15 gün içerisinde kredi kartınızı rahatça alabilirsiniz.

Aktifbank Başvuru Linki:
https://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/kartlar/passolig-kredi-karti

Fibabanka

Türkiye’nin genç bankalarından biri olan Fibabank, şu sıralar hem düşük faizle kredi veriyor hem de yüksek limitli kredi kartı dağıtıyor.  Fibabanka’dan limiti yüksek kart alabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmalısınız.

 • Mutlaka bir geliriniz olmalı.
 • Yüksek limit için en az 1 yıldır kredi kartı kullanıyor olmanız gerek.
 • Sigorta ödüyor olmalısınız, eğer personel olarak çalışıyorsanız işvereninizin ödemesi gerekiyor.
 • Kredi notunuz düşük olmamalı.

Fibabanka Başvuru Linki:
https://www.fibabanka.com.tr/basvuru-formlari/kredi-karti-basvuru-formu

Garanti Bankası

Garanti Bankası da yüksek limitli kart sağlayabilen bankalardan biridir. Bu bankadan kredi kartı alabilmek için, öncelikle iyi bir gelire sahip olmalı ve kredi notunuz da iyi olmalıdır. Ardından belli bir miktar mevduata sahipseniz, aylık gelirinizin de üzerinde kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuru Linki:
https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari.page

Kart Limitimi Nasıl Yükseltebilirim?

Bankayı arayarak kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz, fakat bu konuda bankalar çok hassas ve belli başlı kuralları var. Örneğin, kredi notunuz çok iyi olsa dahi ilk yıl aylık gelirinizin 2 katı, ikinci yıl ve devamında ise 4 katından fazla limite sahip bir kredi kartı alamıyorsunuz.

 • Kredi notunuzu yükseltin.
 • Aylık gelirinizi artırın
 • Kredi kartı kullanma süreniz bir yılı geçsin.
 • Düzenli olarak borçlarınızı ödeyin ve asla aksatmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu