Sigorta

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat sigortası, seyahat esnasında yaşayacağınız maddi sorunların teminatını sağlar. Trafik kazaları, bilet iptalleri, seferlerin gecikmesi gibi durumları garanti altına almanızı sağlar. Seyahat sigortası sayesinde karşılaşacağınız bu tip sorunların size getireceği mali sıkıntıların önüne geçmiş olursunuz. Bu yüzden güvenli bir seyahat için seyahat sigortası ihmal edilmemelidir. Seyahat sigortasının neleri kapsadığı ile ilgili kesin bir bilgi yoktur.

seyahat sağlık sigortası nedir, seyahat sigortası zorunlu mu, seyahat sağlık sigortası ekşi, 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası nedir, ziraat bankası seyahat sağlık sigortası ücretleri, yurtiçi seyahat sigortası, seyahat sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler, seyahat sağlık sigortası schengen

Çünkü sigortanın içerikleri her firmada farklılık gösterebilir. Seyahat öncesinde sahip olduğunuz poliçedeki teminatlara göre maddi hasarınız giderilir. Bu yüzden de seyahate çıkmadan önce ihtiyacınız olan teminatları iyi belirlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde teminatınızda yer almayan bir sorun ile karşılaşırsanız sigorta şirketi maddi hasarı gidermeyebilir.

Seyahat Sigortaların Teminatları Nelerdir?

Birçok teminat vardır. Bazıları şu şekilde sıralanabilir:

-Kaza sonucunda yaşanacak olan sürekli sakatlık, teminatlardan biridir. Tam veya kısmi sakatlık olması durumunda poliçede belirtilen limitler dahilinde tazminat alabilirsiniz.
-Yurt dışında geçirdiğiniz tatil esnasında yaşayabileceğiniz sağlık sorunların tıbbi tedavileri bu teminat tarafından karşılanır. Hastalık ve kaza gibi durumlarda bu teminat sayesinde tedavi görebilirsiniz.
-Seyahate çıkarken kaybettiğiniz bir eşyanızın gitmeyi planladığınız yere kadar ulaştırılma masrafları bu teminata dahildir.
-Tarifeli uçuşlarda kaybolup 24 saat içerisinde bulunamayan bagaj için hava şirketinden kayıp raporu getirilmesi şartıyla sigortalının özel eşyalarının tazmini ise bu teminata bağlıdır.
-Seyahatin başlamasına yakın bir zaman kala sigortalının bir yakını vefat etmesi durumunda geri dönüş masrafları bu teminatla karşılanır.
-Sigortalı kişinin tatil esnasında evinde oluşabilecek hırsızlık, yangın veya patlama sonucu ortaya çıkabilecek ağır hasarlar bu teminat tarafından karşılanır. Aynı zaman geri dönüş masrafları da karşılanır.
-Sigortalının yurt dışında tatil esnasında yaşayacağı sağlık sorunları sebebiyle tatilini uzatmak zorunda kalması durumunda ve bu durumu tedavi gördüğü doktora resmi evrak şeklinde onaylatırsa oradaki konaklama masrafları bu teminat tarafından karşılanır.

Şirketlere Göre Teminat Farklılıkları

-Avukat referansından meydana gelen farklılıklar,
-Ulaşım ve tarife bilgileri,
-Seyahat bilgileri,
-Rezervasyon bilgileri,
-Büyük elçilikten gelen bilgileri,
-Kişinin turistik bilgileri,
-Yurt dışı tatili esnasında yaşanacak sağlık sorunlarının karşılanması için nakit avans verilmesi gibi birçok farklılıklar mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu