Kripto Para

Yatırım Yapılabilecek En İyi 8 Kuruşluk Kripto (2023 Rehberi)

Yatırım Yapılabilecek En İyi 8 Kuruşluk Kripto (2023 Rehberi)

1) Cardano

Ethereum katili Cardano, merkezi olmayan uygulamalar (DApps) ve hizmetler için etkin bir ağ inşa ediyor. Cardano, geliştiricileri ve yatırımcıları daha ucuz ve daha hızlı bir blok zinciri üzerinde gerçek dünya hizmetleri yaratmaya çekiyor. Örneğin Cardano, merkezi olmayan borsalar kurmak ve Etiyopya’daki 5 milyon öğrenci için dijital kimlikler oluşturmak için kullanılıyor. CryptoRank ve Santiment’e göre Cardano, 2021’de Github’da en gelişmiş blok zinciri oldu.

2) Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token (BAT), reklamcıların kullanıcılara ulaşma yöntemlerini düzenleyerek internet deneyimini iyileştiriyor. Geleneksel internet modelleri, gezinirken rastgele reklamların kullanıcılara ulaşmasına izin verir ve bu da kötü bir kullanıcı deneyimi yaratır. Brave Browser rastgele reklamları, kullanıcıların görüntülemeyi seçebileceği özel reklamlarla değiştiriyor. Özel reklamları görüntüleyen kullanıcılar BAT ile ödüllendiriliyor. Sonuç olarak, kullanıcılar çevrimiçi gizliliklerini kontrol ederken yayıncılar daha özel içerikler oluşturabilir. 2022 itibariyle Brave tarayıcısının 50 milyondan fazla kullanıcısı var.

3) Vechain (VET)

Vechain, kurumsal tedarik zincirlerinin izlenmesine ve kontrol edilmesine, gıda sahtekarlığının belirlenmesine, israfın azaltılmasına ve verimliliğin artırılmasına yardımcı oluyor. Proje şu anda 1,6 milyar dolar değerinde ve dünya genelinde tedarik zincirlerinin önemiyle birlikte büyümesi çok büyük olabilir. Blok zinciri destekli tedarik zinciri yönetiminde kesinlikle sektör liderlerinden biri.

4) Metahero (HERO)

Metahero, sanal dünya ile gerçek dünya arasında bir köprüdür. Metahero, insan, hayvan ve nesnelerin avatarlarını oluşturmak için gelişmiş 3D tarama teknolojisini kullanır. Kullanıcılar bu avatarları metaverse yerleştirebiliyor. Metahero, sanal gerçeklik oyunları artmaya devam ettikçe daha değerli hale gelebilir. 2022 itibariyle küresel metaverse pazarı 61 milyar dolar değerinde.

5) Sandbox (SAND)

Sandbox, kullanıcıların oyun deneyimleri yaratmasına, paylaşmasına ve satmasına olanak tanıyan bir metaverse oyun ağıdır. Sandbox, 40 milyondan fazla indirme ve bir milyondan fazla aylık aktif kullanıcısıyla en büyük bağımsız kullanıcı tarafından oluşturulan içerik platformlarından biridir. SAND ile kullanıcılar benzersiz oyunlar yaratabilir ve satabilir. Sandbox’ın 2022 itibariyle 2 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunmaktadır.

6) The Graph (GRT)

The Graph (GRT) blok zinciri verilerinin toplanmasına ve dağıtılmasına yardımcı olur; kripto para birimlerine ve dijital varlıklara yatırım yapmak için kilit önem taşıyan veriler, çünkü sağlam kararlar vermek çok fazla bilgi gerektirir. Buna ek olarak, kripto piyasasının sürekli değişen doğası, yatırımcıların en son gelişmelerden haberdar olmanın bir yolunu bulmasını gerektirir. GRT, borsalar, DeFi protokolleri, geliştiriciler ve yatırımcılar tarafından kullanılan bilgileri sağlar.

7) Polygon (MATIC)

Polygon, tüm blok zincirleri arasında en fazla uygulama ve hizmete sahip olan Ethereum için geliştirilmiş bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Polygon, işlem işlemeyi daha hızlı hale getirmek ve böylece Ethereum DApp’lerinin ağ hızını artırmak için tasarlanmıştır.

Polygon, verileri ağa geri göndermeden önce zincir dışı işlem gruplarını işlemek için yan zincir teknolojisini kullanır. Polygon, lansmanından bu yana hızlı bir büyüme kaydetti, ancak birçok kişi, özellikle Ethereum’un enerji kullanımını %99 oranında azaltan Ethereum birleşmesi ile Proof of Stake’e (PoS) geçmesinden sonra daha değerli hale gelmesini bekliyor. Polygon’un aylık 2 milyondan fazla kullanıcısı var ve bir milyardan fazla işlem gerçekleştirdi. Birçok kişi Ethereum’daki DApp sayısının önümüzdeki yıllarda iki katına çıkmasını ve böylece Polygon gibi ölçeklendirme çözümlerine olan talebin artmasını bekliyor.

8) Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ), spor ve eğlence projelerinden oluşan bir ekosisteme güç veren Ethereum blok zincirine dayalı dijital bir varlıktır. Chiliz token, taraftarların favori takımlarıyla anlamlı şekillerde etkileşime girmesine olanak tanıyarak spor dünyasında devrim yaratmak için yaratılmıştır. Taraftarlar CHZ tokenlerini kullanarak özel takım ürünlerine erişebilir, taraftar katılım etkinliklerine katılabilir ve hatta takım kararları için oy kullanabilir. Geleneksel spor kartları gibi ama dijital formda.

Chiliz sadece Man City ve PSG gibi popüler futbol takımlarıyla değil, Aston Martin Cognizant ve Alfa Romeo Racing gibi araba yarışı takımlarıyla da ortaklık kurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu